Informacija keleiviams

Pavasarį, vasarą bei ankstyvą rudenį skrydžiai oro balionais vykdomi anksti ryte (kylama 1-2 valandos po saulės patekėjimo) ir vakare likus 1-2 valandoms iki saulėlydžio: tarp 5-8 val. rytais ir 18-21 val. vakarais.

Oro balionai gali startuoti iš bet kokios pakankamai didelės ir apsaugotos nuo vėjo aikštelės ar pievos. Vilniuje oreiviai kyla iš Vingio parko, Valakampių, Barbakano, nuo Baltojo tilto ir kitų vietų. Kaune dažniausiai kylame iš Santakos, Pažaislio arba iš Aleksoto. Užsisakius privatų skrydį, galime atvykti į Jūsų pasirinktą vietą bet kuriame Lietuvos taške.

Skrydis oro balionu galimas tik pavėjui, todėl sunku sudaryti tikslų skrydžio maršrutą. Tačiau, pasirinkus tinkamą starto vietą, galima praskristi virš Trakų pilies, Vilniaus senamiesčio stogų ar kitų gražių Lietuvos vietų.

Oreiviai savo balionus skrydžiui paruošia per 20-30 minučių, o pats skrydis trunka apie vieną valandą. Bendra visos pramogos trukmė siekia 2,5-3 val. Skristi įmanoma tiek vieno metro, tiek ir 1000 metrų ar net didesniame aukštyje. Skrydžiai oro balionu vyksta nebūtinai tik giedromis ir saulėtomis dienomis. Pagrindinė sąlyga skrydžiui - silpnas vėjas prie žemės (iki 20 km/h) ir oras be kritulių.

Balionai kyla ir leidžiasi lėtai, todėl čia nėra nemalonių pojūčių, kurie paprastai patiriami lėktuve. Oro balionas skrenda vyraujančio vėjo greičiu ir jo kryptimi. Skristi oro balionu gali ir ūgtelėję vaikai bei garbaus amžiaus žmonės.

Skrendantį oro balioną visada lydi oreivių automobilis, kuris po skrydžio grąžina balioną ir juo skridusius asmenis į starto vietą. Pirmą kartą skridusiems po įšventinimo į oreivius ceremonijos įteikiami pirmojo skrydžio diplomai.

Bendroji dalis

Draudžiama rūkyti oro baliono krepšyje ir 10 metrų spinduliu nuo oro baliono kupolo, krepšio ir priekabos.

Draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus skrydžio metu ir prieš pat skrydį.

Draudžiama skrydžio metu naudotis aštriais ir stikliniais daiktais.

Apranga - apsauganti visą kūną, tinkamiausia medvilninė. Pageidautina turėti kepurę ar kepuraitę nuo saulės.

Avalynė - tvirta (pageidautina su auliukais), netinka aukštakulniai bateliai!

Foto, video ir kitos asmeninės technikos saugumą užtikrina patys keleiviai. Pilotas už keleivių paimtus į skrydį daiktus neatsako.

 

Prieš skrydį ir jo metu

Lipkite į krepšį tik pilotui leidus.

Nelieskite ir nesilaikykite už vožtuvo ir kitų kupolo virvių bei kuro tiekimo žarnų.

Nemėtykite iš oro baliono krepšio jokių daiktų.

Nesėskite ant krepšio kraštų ir dujų cilindrų.

 

Nusileidimo metu

Žiūrėkite skridimo kryptimi, kad laiku pajustumėte baliono kontaktą su žeme.

Laikykitės abiem rankomis už krepšio viduje esančių tam skirtų virvių.

Sulenkite kojas per kelius, bet ne per stipriai!

Klausykite visų piloto nurodymų.

Nepamirškite, kad nusileidimo metu krepšys gali pavirsti.

 

Savo geru nusiteikimu bei laikydamiesi būtinos disciplinos Jūs prisidėsite prie to, kad skrydis taptų Jums nuostabiu ir nepamirštamu nuotykiu. 

Į visus Jūsų klausimus mielai atsakys oro baliono pilotas.

Skrydžio atmintinę galite parsisiųsti čia.

Į viršų